2013-11-30 21:12:01
Parlament Europejski, mój ci on jest, mój!
W dniu 20 listopada 2013 r. na łamach Metra oraz portalu MetroMSN.pl pojawił się artykuł pani Anity Karwowskiej pt. „Unia Europejska to tylko kasa. Nie ma w niej ma wspólnych idei”. Na końcu artykułu zostały wymienione działania parlamentu, za które powinniśmy całować parlamentarzystów i padać im do stóp. Co dla nas zrobił Parlament Europejski? Otóż „odrzucił projekt umowy ACTA, która miała zapewniać większe możliwości walki z handlem produktami podrobionymi, przeciwko czemu protestowali młodzi Polacy”. Dzielni parlamentarzyści stanęli na wysokości zadania i odrzucili ACTA, które zakulisowo, sprytnymi zakusami chciał wprowadzić… no właśnie, kto chciał wprowadzić ACTA i kto nad nim pracował? Wikipedia podaje, że od 2008 roku w pracach nad umową brali udział członkowie Komisji Europejskiej, a dwa lata później ostateczna wersja umowy uzyskała poparcie… Parlamentu Europejskiego, który informacje o umowie zamieścił na ostatniej stronie komunikatu prasowego na temat rolnictwa i rybołówstwa. Jeśli rzeczywiście Parlament Europejski dba o nasze interesy, o czym próbuje nas przekonać Anita Karwowska, to dlaczego odrzucił ACTA dopiero po serii protestów w 2012 roku skoro miał ku temu okazję już w 2010 roku? Parlamentarzyści przez pięć prowadzili pracę nad umową za zamkniętymi drzwiami, a kiedy pod naporem społecznym ją odrzucili to mamy im za to dziękować? Dziękować i na nich głosować? Artykuł straszy, że „z głosowania chcą zrezygnować młodzi wyborcy”. Ja zagłosuję. Spełnię swój obywatelski obowiązek i zagłosuję, ale zagłosuję za kimś, kto będzie chciał rozwiązania Europarlamentu i całego eurosocjalizmu.

Mam zasadę, że nie czytam Wyborczej. Pani Anito, dla Pani ją złamałem. Taki tendencyjny, poprawnie polityczny artykuł, ale z ręką na sercu obiecuję, że do wyborów pójdę.


Wikipedia

Artykuł w MetroMSN
 
 
~qb
2013-12-01 23:57:24

Typowym motorem napędowym działań urzędników (i źródłem ich poparcia politycznego) jest naprawianie przez nich problemów, które sami wcześniej stworzyli. Co do głosowania, warto pamiętać: "If voting made any difference they wouldnt let us do it" - Mark Twain Dobry wpis!:)
~Noico
2013-12-01 23:53:43

Ja to już mam po dziurki w nosie tej unii
Nick    
E-mail 
Który teraz mamy rok? 
Komentarz ::
Adres email nie będzie udostępniany.
amadek.com Creative Commons! CC-BY-NC 2006-2018. Strona korzysta z plików cookie.