2016-02-24 20:27:54
E-ziny czyli internet off-line
Kiedyś płaciło się nie za prędkość Internetu tylko za czas spędzony w Internecie. Po wybraniu numeru 0202122 pobierało się wszystkie interesujące nas materiały a następnie rozłączało. Niektóre e-ziny dostawaliśmy na maila, inne trzeba było pobrać ze strony internetowej. Będąc off-line mogliśmy już czytać bez obawy o rachunek za telefon.

E-ziny były ciekawym zjawiskiem socjologicznym, którego chyba nikt nigdy w Polsce nie badał. Ludzie organizowali się i tworzyli magazyny internetowe. Najczęściej były to strony internetowe udostępniane w paczkach ZIP stworzone do przeglądania w trybie off-line. Końcówka lat 90 to był prawdziwy rozkwit e-zinów. Powstała nawet strona MagaZINier. Był to katalog e-zinów z możliwością zapisania się na wszystkie magazyny jednocześnie. Kiedyś firma będąca właścicielem domeny g3.pl zaoferowała kilku magazynom hosting i domenę. Kilka magazynów (które do tej pory używały najczęściej domeny prv.pl) skorzystało z oferty. Niektóre miały nawet sponsorów. Na przykład DecHa organizowała konkursy w których można było wygrać jakieś podzespoły komputerowe.

Ostatnie umarły wraz z nadejściem szerokopasmowego Internetu. DSL skutecznie zabił e-ziny gdzieś na początku trzeciego tysiąclecia.

Pobierz paczkę z e-zinami.
 
 
~AAA
2017-01-23 21:35:08

Wart tu zobaczyć: http://www.azk.5v.pl
Nick    
E-mail 
Który teraz mamy rok? 
Komentarz ::
Adres email nie będzie udostępniany.
amadek.com Creative Commons! CC-BY-NC 2006-2019. Strona korzysta z plików cookie.